Drømmer du om at bo i en moderne, smukt istandsat villa, hvor du har alt det, du har behov for i hverdagen lige omkring dig? Og samtidig være omgivet af frisk luft, skov, åbne vidder og et rigt dyreliv. Så er huset på Lilleskovvej 66 i Tommerup Stationsby måske det rette for dig.
Huset byder på 112
.. Læs mere...
Drømmer du om at bo i en moderne, smukt istandsat villa, hvor du har alt det, du har behov for i hverdagen lige omkring dig? Og samtidig være omgivet af frisk luft, skov, åbne vidder og et rigt dyreliv. Så er huset på Lilleskovvej 66 i Tommerup Stationsby måske det rette for dig.
Huset byder på 112 meget veludnyttede boligkvadratmeter fordelt på to plan samt en kælder med vaskerum og et disponibelt rum. Her bor du tæt på både børneinstitutioner, skoler og et hav af fritidsaktiviteter. Samtidig kan du komme med toget til Odense C på kun ca. 9 minutter fra stationen - og i bil kan du nemt ramme motorvejsnettet.
Når du ankommer til huset, kan du parkere bilen i den dobbelte carport kun få meter fra hoveddøren. Bag hoveddøren gemmer sig en rummelig entré med et flot praktisk gulv og plads til opbevaring af familiens overtøj og sko. Her ser du med det samme, at alt i dette hus er gennemtænkt og smukt udført. Huset er renoveret i 2017, bl.a. med nyt tag, nye vinduer, gulvvarme i hele stueetagen, nye vægge, køkken, badeværelse m.m.
Husets badeværelse ligger i stueetagen lige ved hoveddøren. Det er holdt i grå og hvide nuancer med væghængt toilet og spots i loftet.
Husets hjerte finder du også i stueetagen. Fra entréen kan du træde ind i køkkenet, der med den smukke grønne farve på væggen og træbordpladen byder dig varmt velkommen. Køkkenet med hvide fronter fra IKEA er indrettet med moderne hvidevarer, ovn placeret i behagelig arbejdshøjde samt masser af skabsplads. Og for at gøre rummet endnu skønnere er der loft til kip med fritlagte bjælker langs kanten og store ovenlysvinduer.
Alrummet og stuen ligger i forlængelse af køkkenet som et stort, åbent rum med en indbygget brændeovn i midten. I alrummet er der god plads til at have et stort spisebord stående. Stuen vender ud mod haven og har et dejligt lysindfald fra den sydvendte dobbeltdør, der åbner til terrassen. Her er plads til både at indrette et sofahjørne samt et hygge-, lege- eller hobbyområde.
I stuen finder du også trappen til soveafdelingen på 1. sal med to værelser, begge med loft til kip og fritlagte bjælker. Begge værelser er sikret et fantastisk lysindfald grundet de store, sydvendte skråvinduer i taget. I det ene værelse er der udgang til en vestvendt svalegang, hvorfra du kan nyde solen og udsigten det meste af dagen.
Fra stuen kan du træde ud på den store træterrasse, hvor du både kan få plads til loungemøbler, grill og et havebord, hvor du kan samle venner og familie. De store trin i terrassens hjørner fører dig videre ud i haven - her er et magnoliatræ, rabarber, hindbær- og stikkelsbærbuske og et par æbletræer. Her er også en dejlig stor græsplæne, som nemt kan holdes med en robotplæneklipper. Men har du grønne fingre, er haven også ideel til at etablere både staudebede, køkkenhave og plante flere træer.
Lyder det som noget for dig? Så kontakt os for en fremvisning.
.. Læs mindre...